Tudi v letošnjem šolskem letu nas bo na naši šoli spremljal slogan trajnostne mobilnosti GREMO PEŠ! Naše osnovnošolce želimo spodbuditi, da v čim večjem številu prihajajo v šolo na trajnostni način, to pomeni: peš, s kolesom, s skirojem, z javnimi prevoznimi sredstvi …

S takim načinom prihajanja v šolo, bodo otroci postali kot udeleženci v prometu bolj odgovorni, samostojni, povečala se bo njihova socialna vključenost (npr. druženje s sošolci med pešačenjem v šolo), krepilo se bo tudi njihovo zdravje. Prav tako pa bomo poskrbeli, da bo manj motoriziranega prometa v okolici šole in zmanjšali okoljske obremenitve.

Zato smo se ponovno pridružili projektu Trajnostna mobilnost v osnovnih šolah. V tednu od 5.10. ter do 9. 10 bodo nekateri razredi izvajali aktivnosti Gremo peš! s kokoško Rozi. Vsi, tudi učitelji in učiteljice se bomo trudili, da bo prihod v šolo potekal na trajnostni način.

Starši pa spodbudite svoje otroke k aktivnemu prihajanju v šolo tudi z vašim zgledom.