Šolsko leto 2021/22

PRIHAJAJOČI DOGODKI

***

Spoštovani učenci in starši!

Ob koncu pouka Gimnazija Kranj pripravlja Gimnazijski tabor 2022 za osnovnošolce od 6. razreda naprej. Tabor organizira mag. Franc Rozman skupaj z dijaki in ostalimi profesorji. Vse podrobnosti glede tabora najdete na spletni strani Gimnazije Kranj, na povezavi “Gimnazijski tabor 2022”, kjer se do 20. junija 2022 zbirajo tudi prijave.

Gimnazija Kranj se je letos povezala s Fundacijo Vincenca Drakslerja, ki se je v zadnjem času usmerila predvsem na pomoč mladim iz socialno šibkih okolij. Starši ob prijavi lahko zaprosite za subvencijo, ki jo bo pokrila fundacija.

Za vsa vprašanja vam je na voljo vodja tabora mag. Franc Rozman, na telefonsko številko 041 789 886 ali na mail franc.rozman@gimkr.si.

PRETEKLI DOGODKI

Noč na Gimnaziji Kranj

Spoznajte GFP v živo!

Si želite ogledati Gimnazijo Franceta Prešerna in spoznati naše delo, prostore in vzdušje v živo? Z velikim veseljem vam končno lahko odpremo vrata naše čudovite šole, da se spoznamo osebno in ne le prek videokonferenc. V sredo, 16. marca, in v četrtek, 17. marca 2022, vas vabimo, da nas med 16. in 19. uro obiščete na GFP-ju in se nam pridružite pri:

1. poskusih fizike, kemije in biologije,
  2. športni vzgoji,
  3. likovni umetnosti in glasbi,
  4. geografiji,
  5. informatiki,
  6. francoščini in nemščini,
  7. ekonomiji,
  8. podjetništvu  …

Predstavili vam bomo tudi naše obšolske dejavnosti, program MEPI, projekte Erasmus+, izbirne vsebine … ter vas popeljali po vseh naših prostorih. Predstavitve bodo potekale v manjših skupinah, saj si želimo, da se prav vsakemu izmed vas posvetimo osebno in vam tako pričaramo pristno vzdušje, ki ga boste deležni na naši gimnaziji.

Za udeležbo na dogodku se je potrebno prijaviti preko spletnega obrazca na spletni strani šole

Dan odprtih vrat v BC Naklo

Dnevi odprtih vrat na Srednji šoli za strojništvo Škofja Loka

MALI INFORMATIVNI DAN STROKOVNE TEHNIŠKE GIMNAZIJE ŠC KRANJ

bo potekal v sredo, 12. 1. 2022, ob 18. uri na daljavo (prek Zooma).

ZOOM povezava: https://arnes-si.zoom.us/j/96386211180

VIRTUALNI DAN ODPRTIH VRAT NA GIMNAZIJI F. PREŠERNA – 13. 1. 2022

***

Predstavitev Gimnazije Škofja Loka v četrtek, 6. 1. 2021, ob 17. uri preko zooma na povezavi. https://arnes-si.zoom.us/j/8702387781

***

DAN ODPRTIH OKEN na Srednji gradbeni, geodetski in okoljevarstveni šoli Ljubljana

VIRTUALNI DAN ODPRTIH VRAT Srednje lesarske šole Ljubljana

***

Dan odprtih vrat – Srednja tehniška in strokovna šola šolskega centra za pošto, ekonomijo in telekomunikacije

Povabilo v Karierno svetovalnico na Virtualnem kariernem sejmu 2021

Virtualni karierni sejem – sejem poklicev in izobraževanja 2021 je v polnem teku. Novost letošnjega sejma je posebna projekta soba Karierna svetovalnica, katere organizator je Zavod RS za zaposlovanje. V njej smo pripravili možnost brezplačnega pogovora s 15 svetovalci – Avatarji, iz različnih področij karierne orientacije.

Želimo, da bi vsi zainteresirani dobili obilo koristnih informacij ter nasvetov o nadaljnjih izobraževalnih in poklicnih poteh, podjetništvu, načinih učenja in pomnenja, štipendiranja, zaposlovanja, ipd.

Več informacij o terminih in vsebinah, ki jih svetovalci nudijo v Karierni svetovalnici je na voljo v priponkah.

Sejem traja do 21. 11. za osnovnošolce, v času od 22. 11. do 28. 11. 2021 pa za srednješolce.

KARIERNA SVETOVALNICA – OŠ

KARIERNA SVETOVALNICA – SŠ

Karierna svetovalnica

Dan odprtih vrat na Gimnaziji Kranj