Letošnji natečaj v povezavi s projektom ZDRAVA ŠOLA,

ki poteka od 27. januarja do 28. marca 2020, je ustvarjalne narave.

Glavana tema natečaja je Digitalni odklop.
V digitalni dobi smo povsod obdani z različnimi digitalnimi napravami, kot so pametni telefoni, TV, računalniki, tablice … Predstavljajte si, da ste brez svoje najljubše digitalne naprave eno uro, dan ali dva, morda celo en mesec ali leto. Naredite eksperiment! »Izklopite se« za poljubno obdobje, nato pa pozorno spremljajte dogajanje in ljudi okrog sebe. Kako se bo vaše življenje spremenilo? Kaj se bo dogajalo z vami?

Potem pa na delo! Uporabite poljubno tehniko (ilustracija, strip, fotografija, spis, …), ki najbolj nazorno prikazuje izsledke vašega eksperimenta. Poudarek naj bo na tem, kako se vam življenje pozitivno spremeni, če za določeno obdobje odstranite svojo najljubšo digitalno napravo. Skušajte biti čim bolj zabavni.

Nekaj predlogov za vaše eksperimente:

•     Razlika med neuporabo in uporabo digitalne naprave pri:
    • čakanju na avtobus pred šolo,
    • praznovanju rojstnega dne najboljšega prijatelja,
    • obisku restavracije,
    • ali vožnji z avtom na morje.
  • Moji starši in digitalna tehnologija.
  • Šola brez digitalnih naprav, DA ali NE?
  • Dobim lahko vse, kar hočem in to takoj. Res?
  • Kako se počutim brez digitalne tehnologije?
  • Kje in kako danes najdem srečo?

Sodelujejo lahko vsi učenci naše šole. Udeležba v natečaju je brezplačna in prostovoljna.

Prispevke zbira mentorica Martina Kern na e_naslov: martina.kern@osszkr.si ali osebno v računalniškem kabinetu (II. nadstropje). Nanjo se obrnite tudi glede kakršnihkoli dodatnih informacij.
Ob zaključku natečaja bo komisija izbrala tri najboljše izdelke in jih objavila na šolski spletni strani. V šolski avli bomo pripravili razstavo prejetih prispevkov in najboljše nagradili.

Odklopite se!