V letošnjem šolskem letu se je naša šola vključila v projekt Otroci za varnost v prometu. Nacionalni inštitut za javno zdravje je k sodelovanju povabil učence od 1. do 4. razreda. Učiteljice mentorice nekaterih oddelkov smo se z učenci pogovarjale o posledicah in nevarnostih vožnje pod vplivom alkohola. Učenci so izoblikovali letake, na katerih so voznike opozorili, da je vožnja pod vplivom alkohola zelo nevarna in da naj pred vožnjo nikoli ne pijejo alkohola.

V okviru projekta so se danes, 8. 11. 2019  izbrani učenci 4. razredov pridružili ulični akciji. Od 9.00 do 10.00 so policisti pred našo šolo ustavljali voznike in preverjali morebitno alkoholiziranost voznikov. Učenci so voznikom izročili zgibanke in letake, ki voznikom sporočajo, naj bodo odgovorni vozniki in naj nikoli ne vozijo pod vplivom alkohola.

Po končani ulični akciji so učenci povedali:

 

“Všeč mi je bilo, ko sem opazoval voznike, ki so pihali.”

 Rudi

Vesel sem bil, ker je bil voznik vesel mojega letaka.

Nik

Ustavili smo traktorista. Rekel je, da je včeraj pil. Napihal je 0:0.

Bojan