V petek, 11. 10. 2019, smo učenci obeh sedmih razredov imeli zelo zanimiv astronomski večer, ki ga je izvedla
skupina Odiseja iz Krškega.
V prenosnem planetariju so nas popeljali med zvezde in ozvezdja, kjer smo spoznali grške mite in junake, ki so ozvezdjem dali imena. Izdelali smo vodne rakete in jih na šolskem igrišču tudi preizkusili. Tekmovanje je bilo zelo zanimivo in napeto, marsikdo pa je bil ob izstrelitvi tudi moker od vode. Izvedeli smo veliko novega o razvoju vesolja in planetov, vse od velikega poka naprej.
Spoznali smo pogoje bivanja v vesolju, pomen skafandra in uživali ob gledanju fizikalnih poskusov s tekočim dušikom in različnimi pritiski.

Tudi v bodoče si želimo tako pestrih in zanimivih naravoslovnih dni, saj smo bili ves čas aktivni in je pet šolskih ur zelo hitro minilo.

Učenci 7. b