Erasmus+ je program Evropske unije, ki šolam omogoča sodelovanje s sorodnimi inštitucijami v drugih državah EU in državah partnericah.

Program je sofinanciran s strani EU.

V sodelovanju s šolami v Grčiji, na Madžarskem in v Romuniji smo pripravili projekt z naslovom Cultural festivals. V okviru projekta se osredotočamo na spoznavanje kultur različnih držav. Spoznavali in primerjali bomo različne narodnosti, religije, lokalno glasbo, legende, kulturne in naravne znamenitosti, običaje, navade,… Ob tem bomo razvijali komunikacijske in socialne veščine, ter razvijali kritično mišljenje. Primerjali bomo tudi razlike v šolskih sistemih ter pristopih pri učenju in poučevanju.

Naslov projekta: CULTURAL FESTIVALS

Trajanje: Projekt je dvoleten in bo trajal od 1. septembra 2019 do 31. avgusta 2021.

Koordinatorji projekta: Slovenija

Sodelujoče države: Grčija, Madžarska, Romunija.

Sodelujoče šole:

• Osnovna šola Staneta Žagarja Kranj, Kranj, Slovenija,
  • Primary School of Skouroxwri, Pyros Ilias, Grčija,
  • Tapolacai Bárdos Lajos Általános Iskola Batsányi János Magyar-Angol Két Tanítási Nylevü Tagintézménye, Tapolca, Madžarka,
  • SCHOALA GIMNAZIALA “NIKOS KAZANTAKIS” BRAILA, Baila, Romunija

Tekom projekta bomo izvedli srečanja učencev in učiteljev vključenih šol.

1. – 31. 1. 2020 bomo izvedli srečanje koordintorjev in učiteljev partnerskih šol.

V šolskem letu 2019/20 bomo z učenci izvedli srečanje na partnerski šoli:

– SCHOALA GIMNAZIALA  “NIKOS KAZANTAKIS” BRAILA, Baila, Romunija (od 1. do 5. 6. 2020)

V šolskem letu 2020/21 bomo izvedli srečanja učencev in učiteljev na partnerskih šolah v:

–  Primary School of Skouroxwri, Pyros Ilias, Grčija (oktober 2020),

– Tapolacai Bárdos Lajos Általános Iskola Batsányi János Magyar-Angol Két Tanítási Nylevü Tagintézménye, Tapolca, Madžarka (marec 2021),

– Osnovna šola Staneta Žagarja Kranj, Kranj, Slovenija (maj, 2021).

S projektom želimo učencem pomagati pri razumevanju in sprijemanju drugih kultur, jim omogočiti mednarodno izkušnjo in nadgradnjo sporazumevanja v tujem jeziku. V projekt bodo vključeni zainteresirani učenci starosti 10 – 12 let, ki se še posebej navdušujejo nad vsebinami projekta. Vsake mobilnosti pa se bo udeležilo vsaj šest učencev in dva ali več v projektu sodelujočih učiteljev.

Kontaktne osebe:

• Slovenija: Lidija Švigelj