Skupnost učencev

OTROŠKI PARLAMENT

V šolskem letu 2017/2018  je osrednja tema šolskega parlamenta ŠOLSTVO IN ŠOLSKI SISTEM, ki so jo slovenski osnovnošolci izbrali na lanskem državnem otroškem parlamentu. Tema zavzema pomembno mesto v našem vsakdanu in je zelo široka. Tako bodo učenci v okviru letošnjega otroškega parlamenta razmišljali o štirih podtemah: ODNOSI V ŠOLI, UČNE VSEBINE, METODE IN NAČINI POUČEVANJA  ter ŠOLA ZA ŽIVLJENJE.

V posameznih oddelčnih skupnostih potekajo delavnice, diskusije na to temo, učenci rešujejo tudi spletno anketo. Mladi parlamentarci bodo svoje ideje, mnenja in argumente izmenjali na naših srečanjih in kasneje posredovali na občinskem parlamentu.

Mentorica Polona Gašperšič