Šolska knjižnica

Knjižničarka: Jana Kovač

Telefon: 04 280 2824

Knjižnica v 2. nadstropju šole je primerno založena z leposlovjem in strokovno literaturo, revijami in ostalim gradivom. Knjižnico vodi knjižničarka Jana Kovač.

KNJIŽNICA JE ODPRTA:

PONEDELJEK   8.00–9.25 in 10.15–14.00
TOREK   8.00–9.25 in 10.15–13.00
SREDA   8.00–9.25 in 10.15–14.00
ČETRTEK   8.00–9.25 in 10.15–13.00
PETEK  8.00–9.25 in 10.15–13.00

URNIK KNJIŽNICE ZA UČENCE OD 1. DO 5. RAZREDA:

-       vsak dan pred poukom (od 8.00 dalje) –  učenci, ki so v jutranjem varstvu in ostali, ko pridejo v šolo;

-       PRVI ALI DRUGI DALJŠI ODMOR (KO NIMAJO MALICE);

-       po končanem pouku (glede na odprtost knjižnice po pouku).

ROK IZPOSOJE:

-       leposlovje in ostale knjige: 21 dni

-       knjige za domače branje: 14 dni

ZAMUDNINA: 0,01 EUR na dan za knjigo (samo za dneve, ko je pouk).

Zamudnino poravnavajo v knjižnici, ko vrnejo knjigo. Zamudnina se obračunava učencem od 4.-9. razreda.

IZKAZNICE:

Učenci od 1. do 5. razreda pri izposoji knjig uporabljajo izkaznice.

MLADINSKI TISK

Učenci v šoli lahko naročijo najrazličnejše revije.

Za mladinski tisk je poverjenica knjižničarka Jana Kovač.

Položnice za revije boste naročniki dobili na dom, revije pa boste dobivali na dom ali pa v šolo.

UČBENIŠKI SKLAD

UČENCI 1. RAZREDOV so komplete delovnih zvezkov prvič dobili brezplačno. Ob zaključku šolskega leta delovne zvezke obdržijo.

UČBENIKE si lahko učenci brezplačno izposodijo v šoli, po izposoji jih morajo ustrezno oviti in se vanje podpisati. Za poškodovane in izgubljene učbenike plačajo odškodnino (eno ali dve tretjini cene učbenika).

V šoli posredujemo tudi naročilnice za delovne zvezke, ki pa jih morajo starši sami nesti oziroma poslati na izbrano založbo.

Seznam učbenikov, delovnih zvezkov in

ostalih potrebščin za šolsko leto 2017/18

Knjižnični red