Erasmus+ je program Evropske unije, ki šolam omogoča sodelovanje s sorodnimi inštitucijami v drugih državah EU in državah partnericah.

Program je sofinanciran s strani EU.

V sodelovanju s šolami v Grčiji, na Madžarskem in v Romuniji smo pripravili projekt z naslovom Cultural festivals. V okviru projekta se osredotočamo na spoznavanje kultur različnih držav. Spoznavali in primerjali bomo različne narodnosti, religije, lokalno glasbo, legende, naravne znamenitosti…

Naslov projekta: CULTURAL FESTIVALS

Trajanje: Projekt je dvoleten in bo trajal od 1. septembra 2019 do 31. avgusta 2021.

Koordinatorji projekta: Slovenija

Sodelujoče države: Grčija, Madžarska, Romunija.

Sodelujoče šole:

• Osnovna šola Staneta Žagarja Kranj, Kranj, Slovenija,
  • Primary School of Skouroxwri, Pyros Ilias, Grčija,
  • Tapolacai Bárdos Lajos Általános Iskola Batsányi János Magyar-Angol Két Tanítási Nylevü Tagintézménye, Tapolca, Madžarka,
  • SCHOALA GIMNAZIALA “NIKOS KAZANTAKIS” BRAILA, Baila, Romunija

Tekom projekta bomo izvedli srečanja učencev in učiteljev vključenih šol.

V januarju sva se učiteljici Maja Kejžar in Lidija Švigelj udeležili srečanja učiteljev in koordinatorjev partnerskih šol.

V šolskem letu 2019/20 bomo z učenci naše šole obiskali partnersko organizacijo:

– SCHOALA GIMNAZIALA  “NIKOS KAZANTAKIS” BRAILA, Baila, Romunija (od 1. do 5. 6. 2020)

V šolskem letu 2020/21 bomo obiskali šoli:

–  Primary School of Skouroxwri, Pyros Ilias, Grčija (oktober 2020)

– Tapolacai Bárdos Lajos Általános Iskola Batsányi János Magyar-Angol Két Tanítási Nylevü Tagintézménye, Tapolca, Madžarka (marec 2021)

V maju 2021 pa bomo sodelujoče partnerje projekta gostili na naši šoli.

S projektom želimo učencem pomagati pri razumevanju in sprijemanju drugih kultur, jim omogočiti mednarodno izkušnjo in nadgradnjo sporazumevanja v tujem jeziku. V projekt bodo vključeni zainteresirani učenci starosti 10 – 12 let, ki se še posebej navdušujejo nad vsebinami projekta. Vsake mobilnosti pa se bodo udeležili po šest učencev in dva ali trije v projektu sodelujoči učitelji.

Na šoli bodo v projektu sodelovali: Lidija Švigelj, Marko Popit, Polona Zevnik, Maja Kejžar.