9. januarja je v Gorenji vasi nad Škofjo Loko potekalo območno tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje z naslovom Jaz ti, mi vsi.

Z naše šole so se ga udeležile Maša Justin iz 8. a razreda, Pija Glogovčan iz 9. a in Zoja Štirn iz 9. b razreda. 44 učencev osmih razredov in 39 učencev devetih razredov je pisalo spis o prebranem mladinskem pustolovsko-kriminalnem romanu Preživetje avtorja Igorja Karlovška.

Vse tri tekmovalke naše šole so bile na območnem tekmovanju zelo uspešne in so dosegle srebrno Cankarjevo priznanje.

Na državno tekmovanje pa se je uvrstila Pija Glogovčan, ki se bo v ustvarjalnem pisanju o knjigi Geniji z nasmehom  pomerila v soboto, 7. 3.  v Ljubljani na OŠ Spodnja Šiška.

Vsem trem učenkam iskreno čestitamo za doseženo srebrno priznanje, Piji pa želimo veliko volje in navdiha za državno tekmovanje.

Mentorica Polona Gašperšič